Moim pacjentom oferuję możliwość wypożyczenia urządzenia Game Ready – do schładzania miejsc pooperacyjnych. Przyspiesza ono rekonwalescencję po operacjach stopy, a także po innych zabiegach ortopedycznych.

Jak działa system Game Ready?

Urządzenie składa się z komory oraz rękawa, zakładanego na miejsce pooperacyjne. Komorę z jednej strony łączy z rękawem elastyczny łącznik, a z drugiej podłącza się ją do źródła zasilania (do zwykłego gniazdka).

Aby rozpocząć sesję schładzania miejsca pooperacyjnego należy napełnić komorę lodem (lód jest do kupienia w sklepach, jest ro zwykły lód w woreczkach). Do lodu dolewa się nieco wody z kranu. Po włączeniu zasilania zimno, a także odpowiednie ciśnienie, przekazywane jest do schładzanego miejsca.

Działanie Game Ready ilustruje film (włączanie głosu nie jest konieczne – lektor objaśnia po francusku):

Rozpoczęcie terapii

Schładzanie miejsca pooperacyjnego można rozpocząć przy pomocy urządzenia systemu Game Ready już dzień po operacpji. O tym, jak używać urządzenia acjent jest instruowany przez konsultanta medycznego systemu Game Ready, który objaśnia:

  • jak prawidłowo przygotować urządzenie,
  • jak nałożyć rękaw na miejsce pooperacyjne,
  • ile czasu potrzeba na jedną sesję – ustawia parametr czasowy urządzenia (ilość minut)

Konsultant określa też liczbę dni terapii indywidualnie dla każdego pacjenta i dobiera odpowiedni stopień kompresji,

Moi pacjenci, którzy są operowani w szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej, są instruowani, jak używać urządzenia Game Ready jeszcze będąc na oddziale szpitalnym.

Urządzenie do schładzania wypożycza się do domu i terapię przeprowadza się samodzielnie, zgodnie z zaleceniami lekarza oraz konsultanta medycznego systemu Game Ready.

Najczęściej czas trwania terapii dla stóp to od 10 do 14 dni.

Sesje schładzania miejsca pooperacyjnego wykonuje się kilka razy dziennie, w zależności od stopnia obrzęku, bólu pooperacyjnego, wytrzymałości pacjenta na zimno. Urządzenie jest już zaprogramowane na określony czas pojedynczej sesji – zwykle jest to 30 minut – i samo się wyłącza po tym czasie.

Jakie efekty daje terapia?

  • zmniejszenie obrzęków,
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych,
  • łagodzi swędzenie,
  • ma działanie przeciwzapalnie,
  • zwiększa ciśnienie krwi,
  • przyspiesza regenerację.

Schładzanie przy pomocy Game Ready jest od o wiele bardziej efektywne niż stosowanie tradycyjnych kompresów schładzających z apteki.

Koszt terapii

Koszt wypożyczenia urządzenia:  65 zł za dobę.

Koszt zakupu rękawa (jednorazowo): 120 zł.

Jest to oficjalna cena producenta, obowiązująca w całej Polsce.

Szczegółowych informacji udzieli Państwu współpracujący ze mną konsultant Game Ready, Pan Adam. Numer telefonu: 608148416